6 простих кроків дo порятунку світу
Найкраща альтернатива тисячі думок про глобальні проблеми — зрозуміти, які прості дії можете робити саме ви та саме зараз, щоб запобігти загрозам нашого майбутнього.
Одна з таких загроз — глобальне потепління. Розуміємо, що «зелені» вже могли довести вас цими словами до нервового сіпання ока, але краще знати, з чим маємо справу. Звучить не достатньо переконливо і якось надто далеко від нас? Це тільки на перший погляд. Кліматичні зміни вже настали. Для того, щоб відвернути катастрофу, Epson і National Geographic запускають спільну кампанію Turn Down the Heat, а ми з вами шукаємо нові шляхи впливу на майбутнє всієї планети.
У 2021 році викиди CO2 у світі досягли рекордної позначки за останні 650 000 років — 413,2 ppm. Вище 400 одиниць позначка востаннє регулярно підіймалася в період від 3 до 5 мільйонів років тому. Саме через такі непривабливі показники тема зміни клімату бентежить наразі не тільки «зелених».
Адже глобальне потепління незабаром може сильно вплинути на існування великих промислових підприємств. Тобто, глобальне потепління реально може негативно вплинути й на економіку, й на успішні компанії, і на робочі місця, і на нас з вами.
Але навіть якщо ви впевнені, що особисто від цього не постраждаєте, розглянемо проблему дещо глибше. Вуглекислий газ, метан, водяна пара — це парникові гази, які підвищують загальну температуру на планеті.
Саме підвищення СО2 загрожує вже згаданим раніше глобальним потеплінням. І це не просто страшні казочки. Наприклад, Амстердам розташований прямо на рівні моря. А тепер уявіть, що буде, якщо вода підніметься на метр? Потопи та шторми.
Але й це ще не все. Найбільш глобальна загроза для планети — танення «вічної мерзлоти». Вічна мерзлота — це ґрунт, який протягом багатьох століть залишався під кригою. Загальна площа вічної мерзлоти Землі — 35 млн км² (північ Аляски, Канади, Європи, Азії, острови Північного Льодовитого океану, Антарктида).
У вічній мерзлоті міститься різний органічний матеріал, наприклад листя, яке не розклалося. Відтавання вічної мерзлоти призводить до вивільнення та подальшого розкладання органіки та виділення в атмосферу двоокису вуглецю та метану. А це, як ми вже знаємо, загрожує потопами, пожежами та відсутністю смаколиків.
Вчені прогнозують, що до 2100 року верхній шар вічної мерзлоти може повністю розтанути. Щоб запобігти катастрофі, Epson та National Geographic створили спільну кампанію для інформування про те, як підприємства можуть зробити свій внесок у боротьбу з глобальним потеплінням.
«Арктика буквально тане на очах. За нашими оцінками, до 10% очікуваного глобального потепління в цьому столітті може бути викликано таненням зон вічної мерзлоти, наслідки якого відчує вся планета. Майбутнє залежить від наших дій та прийнятих рішень, адже відповідальне використання технологій та ресурсів на глобальному рівні та свідомий вибір кожного роблять внесок у захист та збереження навколишнього середовища»
Ледь не в кожному офісі можна знайти центнери пластику: стаканчики, одноразовий посуд, плівка, в яку загорнутий ваш ланч або ж пакети з фруктами та овочами. А також не забуваємо про картриджі для принтерів, маркери, фломастери та кулькові ручки.
Ви колись замислювались, скільки паперу витрачає один офіс? В залежності від кількості співробітників, компанія може витрачати від 10 до 500 пачок паперу на рік. А 100 пачок – це приблизно 100 кілограмів паперу або ж одне дерево.
Офісна техніка, постійно ввімкнене всюди світло, лептопи у «сплячому режимі».
Так-так, не забуваємо про автомобілі й таксі на бензинових, газових чи дизельних двигунах, якими ми ледь не щодня користуємося дорогою до офісу. Саме завдяки їм зараз десь тане черговий льодовик у Гренландії.
Перше, що можна зробити — не використовувати пластик. Наприклад, відмовитись від пластикових пакетиків на користь шоперів. Також в тренді багаторазові торбинки для овочів та фруктів. З такими зручно не тільки ходити за покупками, а й зберігати в них фрукти, овочі й все що заманеться — в офісі й вдома. Зменшити використання одноразового посуду також легко, якщо принести з дому бодай одну чашку, тарілку і столові прилади.
Потурбуйтеся про енергозбереження. Розуміємо, що це не та проблема, яка вирішується за один день, але варто звернути на неї увагу. Для зменшення використання електроенергії можна поступово замінити всі лампи в офісі на економічні світлодіодні та домовитися з колегами завжди вимикати світло, коли вони виходять з приміщення. І, звісно, вимикати свої комп’ютери в кінці робочого дня.
Вибирайте екологічну техніку. Деякі виробники пропонують такі пристрої як високотехнологічні принтери, що поєднують швидкий і якісний друк, забезпечуючи мінімальний негативний вплив на екологію. Як у процесі виробництва пристрою, так і в процесі його роботи.
Наприклад, в Epson створили безкартриджні струменеві принтери на основі технології Heat-Free. Таким принтерам не потрібен час на розігрів термоелемента, оскільки його там просто немає. Тому апарат миттєво готовий до друку як відразу після включення, так і при виході з режиму очікування, що й забезпечує низьке енергоспоживання.
До того ж струменеві принтери виробляють на 96% менше витратних матеріалів, ніж лазерні. Тож разом із датчиками руху, що автоматично регулюють освітлення, варто замислитись і про техніку, яка під час нагрівання потребує значно більше електроенергії, ніж незамінний в офісі електрочайник.
Малий офіс
У вас невеличкий офіс, де потрібний монохромний принтер або БФП, а лазерні принтери, що нагрівають повітря, заправляються тонер-картриджами, мають додаткові ресурсні витратні матеріали — не ваш варіант.
Серед серії Epson EcoTank ви завжди знайдете варіант пристрою для монохромного друку, який одразу закриє функції друку, сканування, копіювання, не має нагріву, та використовує лише два витратних матеріали — контейнери з чорнилами та ємність для відпрацьованих чорнил. Пропонуємо звернути увагу на Epson Ecotank M3140, з функцією автоматичного двостороннього друку. Цей БФП роздрукує близько 11 000 сторінок зі стартового комплекту чорнил, не поступається швидкістю та якістю друку лазерним аналогам, та має нижчу вартість володіння пристроєм у межах 3 років використання.
Середній офіс
Працюєте у великому офісі, з певною кількістю відділів та необхідно багато друкувати. Проте принтери для корпорацій — не для нас, як і принтери для домашніх офісів.
Якщо у вашому офісі вже склалася власна екосистема, штат постійно збільшується і ледь не кожному необхідно щось роздрукувати, можна сміливо розглядати принтери для бізнесу Epson EcoTank 6570 (А4 формату) та Epson EcoTank 15160 (А3+ формату). Досить детальну інформацію ви отримаєте за відеоогляду.
Великий офіс або корпорація
Ви точно знаєте, що вам потрібна потужне друкуюче обладнання коридорного типу, безліч функцій, швидка робота, з контролем та налаштованим доступом в залежності від посади працівника. Тоді час переходити на потужні, надшвидкі, економічні та багатофункціональні принтери для корпорацій та спеціальних задач друку.
Вибір однозначно варто робити в серії Epson WorkForce Enterprise. Матимете і друк на швидкості до 100 сторінок за хвилину з високошвидкісним подвійним скануванням, і моментальну доступність (жодної секунди на розігрів), і можливість друкувати до 100 тисяч чорно-білих та 50 000 кольорових сторінок, не замінюючи чорнило та багато іншого. А до всього — ще й про планету подбаєте.
Віддайте перевагу паперу, відбіленому без хлору (Total Chlorine Free) та паперу, виготовленому з вторинної сировини. Також зверніть увагу на папір, сертифікований FSC. Знайомий багатьом значок вказує на те, що сировина для паперу отримана внаслідок екологічно-соціально відповідального лісокористування.
Впровадьте в офісі роздільне збирання відходів на постійній основі. Визначтеся, які види відходів ви можете здавати на переробку. Якщо у вашому офісі накопичується велика кількість паперу, встановіть для нього спеціальний контейнер.
До речі, саме переробка паперу несе численні переваги для навколишнього середовища. Кожна перероблена тонна зберігає в середньому 17 дерев, 60 000 галонів води, 225 кВт електроенергії й 2,5 кубічних метри площі полігонів.
Спробуйте змінити транспорт. До офісу можна доїхати не тільки на чотирьох колесах, а й на двох. Можна використовувати самокати, велосипеди або ж і взагалі пройтися пішки. Це не тільки допоможе планеті трошки оговтатися, а й вас зробить здоровішими. Якщо без автомобіля зовсім ніяк — зверніть увагу на гібридні автівки або електромобілі.
Кожного разу, коли ви викидаєте картридж принтера, в якому закінчилося чорнило або тонер, ви потроху затоплюєте Амстердам. Можна фантазувати про безслідне розщеплення всіх елементів для офісного обладнання, але насправді, пластик не розкладається протягом кількох сотень років.
Звісно, шкідливі речовини в малих кількостях, як-от один-два картриджі на місяць, не становлять небезпеки. Але ж малі кількості в масштабах навіть одного сучасного міста перетворюються на величезну масу. Оскільки принтери зараз широко використовуються, то сумарна шкода від відпрацьованих картриджів, чорнил і тонера може бути суттєвою. Саме тому провідні компанії світу витрачають час і гроші на те, щоб зробити свої прилади якомога безпечнішими.
Найбільш рішучими й свідомими наразі є дії команди Epson. Адже коли йдеться про глобальний вплив на середовище, ми згадуємо все: від пластику до зайвих кількох хвилин, витрачених на ввімкнення і розігрівання офісного обладнання.
У ґаджетів в стилі еко є багато переваг. Згадайте-но, які рахунки приходять за електроенергію щомісяця. Тисячі гривень кожного разу зникають з наших гаманців тільки для того, щоб розрахуватися за комп’ютери, що знаходяться в сплячому режимі, не вимкнене світло у вбиральнях офісів, принтери, яким потрібен значний час не тільки на нагрівання, а й на друк.
Тож ми платимо за час, за електрику, а в більш віддаленій перспективі — заплатимо за повені в Карпатах. Проте в Epson є рішення, як запобігти не тільки глобальному потеплінню, але й захистити наші гаманці.
Epson без нагрівання споживає до 83% менше енергії, тому що не використовує тепло для нагрівання. Оскільки струменеві апарати не мають запобіжників для нагрівання, це призводить до значно меншого споживання енергії.
Це менший вплив на навколишнє середовище. Лазерні принтери зазвичай мають більше витратних матеріалів і в багатьох випадках вимагають періодичної заміни барабана, та ременя переносу. Завдяки технології без нагрівання Epson виробляють на 96% менше витратних матеріалів, ніж лазерні.
Технологія без нагріву не вимагає часу для нагрівання перед друком. Це означає, що ви можете почати друк відразу, що робить його на 50% швидшим у порівнянні з лазерними принтерами.
Насправді працювати та рятувати світ водночас можна де завгодно. І власний дім — не виняток. З початку пандемії значна частина українців стала фрилансерами або ж перейшла на віддалену роботу. Тепер домівка — це й наша фортеця, й місце для релаксу, й штаб-квартира. І облаштувати власну оселю функціонально та екологічно просто.
Домашній офіс
Працюєте вдома і майже обходитесь без друку. Зараз майже все в електронному форматі, але іноді потрібно підписати документи, заяви, а дітям навіть на дистанційному навчанні потрібно виконувати завдання із друкованими матеріалами.
Оберіть домашнього помічника з серії Epson EcoTank. Ого, як багато тут принтерів скажете ви? Ми порекомендуємо розглянути моделі Epson Eco Tank L3256, Epson EcoTank L3151, Epson EcoTank L4167 з різним функціоналом та у різній кольоровій гамі корпусу принтера (білий, чорний або червоний) та з величезним ресурсом до 14 000 з комплекту контейнерів, під’єднанням до гаджетів вашої оселі через Wi-Fi або Wi-Fi Direct.
Домашній фотодрук
Робите фотозйомку для замовників — портрети, пейзажі потребують якісного та економічного друку або мрієте прикрасити дім особистими фото та все ж таки зробити фотоальбоми.
Багатофункціональні 6-колірні фотопринтери Epson EcoTank L8160 та Epson EcoTank L8180 (А4 та А3 формату) забезпечать бездоганну якість з низькою собівартістю за одне фото. Створюйте сімейні фотоальбоми без огляду на вартість витратних матеріалів, бо з одного комплекту ви зможете надрукувати близько 2 300 фото формату 10х15 см.
Щороку на друк рефератів, дипломів, доповідей та навчальних планів викладачі, школярі та студенти витрачають чимало електроенергії. Вже не говорячи про папір та чорнила. До того ж, одна роздрукована сторінка у поліграфії коштує приблизно 1 гривню.
Заощадити кошти та долучитися до небайдужих просто: встановіть в учбовому або медичному закладі безкартриджні принтери без нагрівання Epson EcoTank, запасіться екологічним папером і поставте поряд ємність для збору макулатури. Таким чином витрати на витратні матеріали, електрику та вплив на екологію значно зменшаться.
Освітні установи
Освіта не обходиться без роздруківки. Навіть якщо взяти до уваги що навчання майже стало дистанційним, є купа робіт, що виконується та здається в роздрукованому вигляді.
Для будь-якого навчального закладу важливі екологічність, економічність та собівартість та вартість володіння пристроєм. Досягнути балансу можуть принтери Epson EcoTank. В освітніх закладах варто розмістити монохромний принтер Epson EcoTank M1170 (майже 11 000 сторінок зі стартового комплекту контейнерів з чорнилами), багатофункціональний пристрій Epson EcoTank M2120 для адміністративних питань або кольорові багатофункціональні пристрої Epson EcoTank L4150 в учбових класах. Освітянам стане у пригоді відеоінструкція з використання саме Epson EcoTank L4150>>.
Медичні заклади
Все в Helsi — для пацієнта та для лікаря. Але кожна первинна ланка медичного закладу має бути оснащена принтером. То ж нічого дивного, бо пацієнт має отримати призначення, а лікар повинен мати можливість вести документообіг.
Зрозуміло, що окрім заощадження коштів, екологічність рішення надважлива у медичному сегменті. Тому безкартриджний економічний струменевий друк від Epson без нагріву саме те, що потрібно медичним закладам. Для того, щоб переконатися у виборі вірної моделі для медичного сегмента, дивіться відео про монохромний принтер Epson EcoTank М3170
Власне, виграє кожен. Власники бізнесу отримають енергозберігаюче якісне обладнання. Працівники — швидкий і чіткий друк. Ну а щодо планети — вона виграє найбільше. Майже 200 країн домовилися обмежити глобальне потепління до 1,5 градуса, значно скоротивши викиди CO2 у всьому світі.
Тільки за умови, що ми не просто перестанемо використовувати пластиковий стаканчик, а й користуватимемося технікою, яка завдає менше шкоди навколишньому середовищу, планета житиме.