Розраховувати на вдалий перепродаж квартири старого житлового фонду через 5 років абсолютно не варто. З часом такі квартири лише втрачають в ціні.
Старий житлофонд може коштувати дешевше або так само, як новобудова на момент початку будівництва — етапі котловану. Плюс такої інвестиції в тому, що вона позбавлена ризиків. У цьому варіанті головне вдало обрати квартиру, яку буде найбільш вигідно здавати в оренду. Квартира має бути розташована недалеко від історичного, культурного або ділового центру. А то і взагалі у самому центрі. Це можуть бути як старі будинки, так звані дореволюційні, так і житлові фонди 70-х років.
Під час покупки квартири потрібно врахувати: розташування, інфраструктуру і популярність місця, загальний стан будинку і прилеглої території. Звернути увагу також варто і на стан самого об'єкта — адже комплексний ремонт квартири для здачі, з інвестиційної точки зору не вигідний, бо призводить до збільшення вкладень.
Врахуйте, що найпопулярніші квартири для здачі — це 1-2 кімнатні від 30 до 60 кв. метрів у старих будинках, поблизу метро або центру міста. Тобто квартира вартістю $40 000 при здачі її по 8 000-10 000 грн окупиться за 9-10 років. Проте сама нерухомість за цей час втратить 25-40% від первісної вартості.
Хоча інвестувати в будинки старого житлофонду не так вигідно, як у новобудови, однак і ризиків менше. Тому варто обирати надійного забудовника.
Наприклад,
група компаній DIM за п'ять років існування вже здала в експлуатацію п'ять будинків у трьох ЖК, а зараз будують ще шість нових.
Тож, інвестувати у житлову нерухомість досить вигідно та безпечно з надійними забудовником. Але дійсно великі гроші можна заробити у великій грі.