Everything about Ukrainian

Defense Tech

/ a database of companies, investments, accelerators and developers

/ a database of companies, investments, accelerators and developers

The modern Russian-Ukrainian war is defined as a war of technologies. As early as 2014, Ukrainian developers began adapting weapons to today's requirements.

Russia’s full-scale invasion in 2022 only gave new stimulus to the defense tech market: modules for conducting remote fire, AI platforms for analyzing Russian propaganda, armored blankets and an AI navigator for drones appeared. And this is not an exhaustive list of what Ukrainian companies are creating now.

These solutions and military developments are not only helping to defend Ukraine today, but will also make a serious contribution to the post-war economy, according to the developers. We want to help attract investors, talented engineers and entrepreneurs to work for the country's victory, and tell the world about the best Ukrainian products tested on the battlefield.

This is a big "guidebook" of Ukrainian defense technology, in which we will collect the most important companies, track investments, talk about the work of accelerators and write about key people who are shaping this industry.

All
108
UAVs
012
Simulators
025
AI
108
Communication
108
Maps
108
Electronic Warfare
108
De-mining
108
Robotics
003
Defense
005
Aerospace
108
For veterans
108
Applications
108
No content to show
/ 001

Airlogix

інноваційна компанія, що спеціалізується на розробці та виробництві безпілотних літальних апаратів та аваіційних комплексів. Створена у 2020 році як стартап з виготовлення вантажних дронів, компанія адаптувалась під військові потреби.

Load more
A new section will appear here soon
We are turning our efforts into benefits for you - expect even more important materials on Ukrainian defence technology.
No content to show
/ 001

Airlogix

інноваційна компанія, що спеціалізується на розробці та виробництві безпілотних літальних апаратів та аваіційних комплексів. Створена у 2020 році як стартап з виготовлення вантажних дронів, компанія адаптувалась під військові потреби.

Load more

Are you a founder of a Defense Tech startup and want to be added to our database?

Fill in the questionnaire

Skiftech

/ Від лазертегу до симулятора
навчання для військових

Коли 2014 року росія окуповувала Крим і частину Донецької та Луганської областей, харківські підприємці переформатовували свій бізнес із пейнтболу та лазертегу в компанію-виробника повного циклу рятувальних систем для військових.

Так виникла компанія Skiftech — торгова марка, під якою здійснюють повний цикл розробки тактичних симуляторів.

«Ми націлені саме на тактичну підготовку, а не вогневу. Тому що злагодженість команди важить більше, аніж досвід людини у стрільбі. Навіть у тому ж лазертегу не можна було перемогти, якщо команда не домовиться, як рухатися», — розповідає співзасновник Skiftech Михайло Обод.

Особливістю свого тренування визначають одночасну залученість різних родів військ.

«Ми максимально наближаємо до реалістичного бою. Там немає такого, що штурмовики воюють проти штурмовиків, тому участь беруть і медики, і штурмовики, і логісти з танкістами, і мінометники з артилеристами — об’єднуємо симулятори в одну екосистему», — каже розробник.

Як це працює

Раніше в інтерв’ю AIN команда розповідала, що Skiftech є екосистемою із софтверною та хардверною складовими. В останню входять пристрої, які встановлюють на зброю, техніку та амуніцію, аби збирати дані за допомогою системи зв'язку Orion під час тренувань (система від Skiftech створює бездротове покриття та дозволяє підтримувати зв'язок та обмінюватися інформацією між центром управління та комплектами озброєння військової техніки).

Далі починається софтверна частина — аналіз даних — відтворення тренування, на якому можна подивитися дії кожного військового в конкретних умовах і виявити прогалини в індивідуальній підготовці бійця.

Уся інформація прив’язується до бойової карти, площі чи полігону, де відбувається тренування, і можна проаналізувати, як рухалися військові, за яким рельєфом, як вели вогонь, куди уразили, наскільки швидко та правильно перегруповувалися.

«Це найбільш реалістичне тренування, яке наразі доступне в світі. Тобто не тренуємо людей в кабінетах, а на справжніх полігонах. Це тренування людей, які тренуються проти таких же людей, а не проти мішені», — говорить Обод.

До того ж компанія використовує макети зброї та техніки з урахуванням ваги, габаритів й інших технічних характеристик. А як тільки західні партнери постачають нове озброєння, Skiftech розробляє і його симулятори для навчання.

Як це працює

Компанія вже передає свої рішення на тестування в США. За словами Обода, американські військові використовують симулятори, які розробили ще 2007 року; українські, на противагу, виготовляють симулятори із підходами з 2024-го.

«В українських інженерів зараз є навіть якийсь азарт до роботи в Defense Tech проєктах, адже твоя розробка не буде проходити довгу перевірку десь в Америці, а буде працювати і допомагати військовим одразу. А попит на те, що пропрацювали в реальному бою, буде завжди, і це стане нашим великим сектором економіки», — впевнений співзасновник Skiftech.