Матеріал підготовлено за підтримки O.Krasa
Що це означає?

Матеріал підготовлено за підтримки рекламодавця.

Купую
житло  під  Києвом

чому кияни обирають життя за містом

котеджне
місто «O.Краса»

Поки в Києві будуються хмарочоси, міста в області пропонують по-європейськи комфортну альтернативу — низькоповерхову забудову й парки. Водночас набуває популярності концепція «місто в місті», коли вся необхідна інфраструктура, як-от школи, садочки, лікарні та магазини — розташовані в пішій доступності.

Кращим за це хіба що жити не у квартирі, а у власному будинку. У спецпроєкті з котеджним містом «O.Краса» розповідаємо про людей, які вже придбали будинки, що просто зараз зводяться біля річки за 10 хв від Києва та за 5 хв від центру Ірпеня.

Вадим, підприємець:

«Відпочиватиму від  гомону  після роботи»

Чому вирішив купити будинок в «О.Краса»:

01

зручна інфраструктура

02

комфорт для сім’ї

03

розширення власного бізнесу

Підприємець Вадим живе у квартирі на Софіївській Борщагівці разом із дружиною та чотирилітнім сином. Він займається нерухомістю та має три компанії, зокрема «Готово. Ремонт», яка робить ремонт квартир і будинків під ключ. Ірпінь для Вадима — альма-матер. Він навчався там у податковій академії, відкрив згодом офіс своєї компанії і має друзів.

«Мені подобається Ірпінь, бо тут є ліс і річка, — каже Вадим. — Натомість у Києві майже нема де прогулятись».

Від переїзду до Ірпеня Вадима зупиняла тільки відсутність концепції «місто в місті»: хотілося більше інфраструктури. Саме тому він вирішив інвестувати в будинок від «O.Краса»: тут будується й школа, і парки, і магазини, і навіть тенісні корти. У теніс Вадим грає 3–4 рази на тиждень.

Зараз я витрачаю годину, щоб доїхати до тренування. А тут тенісні корти будуть дуже близько. Але я купляв будинок точно не для того, щоб зекономити годину, — сміється Вадим. — Більше для того, щоб відпочити від гомону після роботи. У Києві забагато людей, забагато транспорту. Та й пробігти зранку по свіжому повітрі чи міському — це дві великі різниці.

Вадим багато часу приділяє своєму бізнесу і навчанню: встає о сьомій, щоб встигнути почитати та попрактикуватись в англійській перед роботою. Але вихідні та вечори завжди проводить із сім’єю.

«Я інвестував насамперед задля комфорту сім’ї, — каже Вадим. — Сину дуже сподобалось місто. Можливо, нарешті зможемо завести великого собаку».

Зараз Вадим впевнений, що після переїзду йому не доведеться їздити в Київ. Працюватиме і в Ірпені, і часом заїжджатиме на роботу на Борщагівку — «це недалеко». Єдине, чого йому не вистачає в Ірпені, — це хороших ресторанів. Але й вони плануються на території міста.

Вадим — перший, хто купив будинок в «О.Краса». Про проєкт дізнався випадково: побачив банерну рекламу. Про купівлю розмірковував недовго, оскільки вже мав справи із цими компаніями й довіряє їм.

Проєкт «О.Краса»  створюють три компанії:

01

Concorde Capital — одна з найбільших інвесткомпаній України.

02

Svitlo Development — забудовник котеджних містечок Hill Park, Loft City та інших.

03

Товариство «Відважних» — будівельна компанія, що здала вже понад 56 новобудов.

Інвестувати ризиково, але потрібно, — стверджує Вадим. — Я вірю в Україну і вірю в те, що треба робити все максимально можливе.

Вадим не тільки купив будинок для себе, але й планує розвивати в «О.Краса» бізнес: його компанія «Готово.Ремонт» займатиметься ремонтами в готових будинках. Як частину цієї співпраці, бізнеси домовилися зробити спочатку шоурум: котедж, який можна буде показувати людям як приклад. Цей проєкт вже на завершальній стадії.

Влад  та  Іра,  айтівці:

«Ми  розставили пріоритети  в  бік комфорту»

Чому вирішили купити будинок в «О.Краса»:

01

більша площа житла та власний двір

02

вигідні фінансові умови

03

красива територія

Влад та Іра — IT-родина. Влад займається тестуванням мережевого обладнання, а Іра — проєктним менеджментом. Подружжя має восьмирічну доньку та невеликого собаку. До Ірпеня вони переїхали майже 5 років тому, коли захотіли своє житло. На центр Києва не було достатньо коштів, тож почали придивлятися щось за містом. Зрештою, придбали двокімнатну квартиру площею 55 м².

Коли ми переїжджали, я була ще в декреті, і в Ірпені мені було зручно. Але коли повернулась на роботу, почала знову думати про життя в Києві, — розповідає Іра. — Але ти звикаєш до всього красивого навколо: відкритого простору, зелені. Тож я розставила пріоритети, віддавши перевагу комфорту.

Зараз в Іри гібридний формат роботи: інколи вона їздить до офісу. У середньому автівкою добирається туди за півтори години. Каже, що якби був повністю офісний формат, було б дуже незручно, але в гібридному форматі вона готова з цим миритися. До того ж в «О.Краса» передбачені коворкінги, що дасть можливість влаштувати офісну атмосферу та розмежовувати зони дім/робота без годинних витрат на дорогу.

Усе інше в Ірпені подружжя влаштовує. Тому нове житло купили так близько: щоб не довелося ані змінювати школу доньці, ані їхати далеко від друзів.

Інвестиція в “O.Краса” для нас — це розширення. Крім того, хочеться спробувати пожити саме в будинку, — пояснює Влад.

Також родині сподобались фінансові умови: 20% першого внеску і два роки розтермінування. А ще Влад та Іра були приємно вражені темпами будівництва: перед купівлею вони приїжджали на майданчик кілька разів і кожного разу бачили щось нове. Була в їхньому рішенні й емоційна складова.

«Хоча в нас була законна можливість виїхати, ми вирішили залишатись в Україні. Будинок — це якась прив’язка, плани на майбутнє. Воно легше живеться, коли маєш надію», — ділиться Влад.

Його дружина Іра додає, що навряд їхнє життя зміниться кардинально після переїзду, але їй приємно уявляти, як вони гулятимуть по території з собакою, та й просто сидітимуть на балконі й дивитимуться на місто.

У мене на роботі стільки комунікацій, що у вільний час хочеться усамітнення. Хочеться саджати квіти, ходити з дитиною на озеро. У нас дитина дуже любить плавати, але зараз це проблема — найближчі озера можуть бути заміновані. Взагалі, поживши в Ірпені, ми почали бачити переваги такого життя. Це свобода вийти у свій двір, краса відкритого простору та життя, як в американських фільмах, які ми всі дивилися у 2000-х. Навіть зараз, коли ми приїжджаємо на будівництво, мені дуже подобається, як там душевно, — підсумовує Іра.

Вадим  та  Ірина,  сім’я демобілізованого військового:

«У Києві  складно знайти  такий рівень  житла»

Чому вирішили купити будинок в «О.Краса»:

01

низькоповерхова забудова

02

є ліс і річка

03

поряд із Києвом

Ірина та Вадим у шлюбі два роки. Ірина — Talent Acquisition директор у продуктовій IT-компанії, а Вадим — демобілізований військовий. Також вони виховують двох котів — Оскара та Цезаря.

Уся сім’я зараз поміщається на 29 м² — в однушці Ірини, яка дісталася їй у спадок. Оскільки місця на чотирьох катастрофічно мало, подружжя стало задумуватися про купівлю житла.

Спочатку ми сумнівалися. Бо в Україні важкі кредитні системи та великі ризики. А для купівлі вторинки потрібно мати на руках велику суму грошей, — розповідає Ірина.

Втім, спостерігаючи, що попри ризики ракет, житло в Києві дорожчає, Ірина та Вадим вирішили, що треба наважуватись.

Спочатку шукали квартиру: але в невисокій забудові, поряд із лісом або великим парком. Після 4 місяців переглядів різних варіантів рієлтор запропонував подружжю розглянути варіант таунхаусу.

Ми побачили рекламу “O.Краса”, приїхали подивитися і закохалися, — ділиться Ірина. — Це все те, що ми шукали: ліс, водойми, закрита захищена зона, низька забудова. Ми одразу зрозуміли, що готові вкладатися.

Ірина додає, що їй дуже не хотілося, щоб був перед очима простір, у якому в недалекому майбутньому можуть поставити високоповерховий будинок. Але переїжджати далеко від Києва вона теж була не готова, оскільки тут їхні з чоловіком друзі. До того ж в Ірини офісний формат роботи, тому локація у 10 хв від столиці їй ідеально підходить.

По-перше, це близько, — вважає Ірина. — По-друге, в Києві дуже важко знайти такий рівень житла. Та й просто приємно після роботи приїжджати одразу до природи. Відпочити, полежати. Вадим — фанат риболовлі, а тут зовсім поряд буде озеро.

Щодо ризиків новобудови, Ірина каже, що «досить боятися, треба пробувати». Подружжю імпонують забудовники, надійні компанії та фінансові фонди, професійна команда, швидкість ухвалень рішень, реалізації, а також спеціальні умови придбання житла для військовослужбовців.

Що  ще  є  в «О.Краса»

01

01

Інноваційність будівель

Усі будинки проєкту одно- або двоповерхові. Було розроблено 11 унікальних дизайнів. Це сітіхауси, дуплекси та приватні будинки в європейському стилі:

створюються з натуральних матеріалів у м’яких природних відтінках;

мають високі стелі та панорамні вікна;

збудовані за енергоощадними технологіями, у тому числі мають плаский дах, на який зручно встановити сонячні батареї.

У другій та третій черзі створюються й інші додаткові дизайни.

02

02

Безпека

Архітектура міста та будинків враховує й воєнний час. Після вивчення підходів країн зі схожим досвідом, забудовники зупинились на наступному варіанті:

у котеджах передбачено безпечні кімнати;

у громадських місцях облаштовані бомбосховища.

Також проєкт «О.Краса» має центральну каналізацію з автономним живленням.

03

03

Інфраструктура

Місто будується так, щоб усе необхідне було доступно за 15 хвилин пішки або велосипедом. Проєкт включає:

школу, садочок, парки з дитячими та спортивними зонами, футбольним полем;

річку та озера для риболовлі, виноградники та виноробню;

облаштовану набережну довжиною понад 4 км;

альтанки, галявини та інші зони для відпочинку;

дорогу до Києва — до метро «Академмістечко» та «Житомирська».

На території «О.Краси» також буде розташований продуктовий супермаркет, точки видачі «Розетка» та «Нова пошта». Тож покупки можна буде робити швидко і без заторів. У пішій доступності буде також клініка «Добробут».

А якщо вам все ж треба буде кудись дістатись автівкою (як-от доїхати до Києва), у вашому розпорядженні — каршерінг. Тож навіть не обов’язково мати власне авто.

ТЕКСТ
Вікторія Пушкіна
ІЛЮСТРАЦІЇ
Дарʼя Петровська
Дизайн та верстка
Artycoders
ЛІТЕРАТУРНА РЕДАКТОРКА
Вікторія Оліщук
Продюсерка
Ольга Андрусів
Менеджерка
Юлія Маковишена
Представники «О.КРАСА»
Сергій Крикун, Ольга Задільська
Дослідження аналітики
в ІТ-індустрії України
ЩО ПОДИВИТИСЬ
НА МАРШРУТІ Київ – Львів
РЕДАКЦІЯ AIN.UA ТЕСТУЄ MAZDA CX-90 ДЛЯ ВЕЛИКОЇ ПОДОРОЖІ
Інсайти з Кремнієвої долини. Чого українських підприємців навчають лектори з Берклі
Відпочинок у лісі, вкорінення українців і пасивний дохід до 20% річних: чому вигідно інвестувати в «УЛІС»